Competition Program

Union:
Club:
Sport:
Class type:
May 2019
HäKH - 23 May Thursday
Kvällstävling
Gruset på öster in Hudiksvall
[Sista efteranmälan idag]
BDKH - 25 May Saturday
Sommar cuper
Sunderbyn in Luleå
[Sista efteranmälan idag]
GKHT - 25 May Saturday
Sandviken
[Sista efteranmälan idag]
GOKH - 25 May Saturday
Polhemsgården in Tingstäde
Closed
JKH - 25-26 May Saturday - Sunday
Jamtli vårmarknad
Jamtli in Östersund
No classes
ÖKH - 25 May Saturday
En dag för barnen
Brunnsparken in Söderköping
SKH - 25 May Saturday
Klubbtävling
Botaniska trädgården in Lund
Closed
ULKH - 25 May Saturday
Uppsala
[Sista anmälan imorgon]
VÄSKH - 25 May Saturday
Norra VÄSKH
Hos Emma in Uddevalla
Closed
08KT - 26 May Sunday
Hedvigslundsparken in Nacka
Closed
VÄSKH - 26 May Sunday
Barnfestivalen Södra VÄSKH
Västra Götaland in Kungälv
Closed
YKH - 26 May Sunday
Sundsvall
GKHT - 30 May Thursday
Högbo bruk in Sandviken
[Sista anmälan idag]
CANCELLED - MKH - 30 May Thursday
Vilsta in Eskilstuna
[Sista anmälan idag]
CANCELLED
VÄSKH - 30 May Thursday
Norra VÄSKH
Hos Emma in Uddevalla
VKH - 30 May Thursday
Deje
[Sista anmälan imorgon]
June 2019
08KT - 1 June Saturday
Hedvigslundsparken in Nacka
STKH - 1-2 June Saturday - Sunday
Berga Naturbruksgymnasium in Västerhaninge
VÄSKH - 1 June Saturday
Södra VÄSKH
Västra Götaland
WKH - 1 June Saturday
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
HäKH - 5 June Wednesday
Grusplan Skidstadion Öster in Hudiksvall
No classes
ACKH - 6 June Thursday
Kompiscuper
Nydalasjön in Umeå
MKH - 6 June Thursday
Motionscentrum in Hallstahammar
VÄSKH - 7 June Friday
Kvällstävling
Magra in Västra Götaland
BDKH - 8 June Saturday
Piteå
JKH - 8-9 June Saturday - Sunday
Östersund
KoKH - 8 June Saturday
Skälby 4H gård in Kalmar
ÖKH - 8 June Saturday
Sharpman
Hogstad in Mjölby
VÄSKH - 8 June Saturday
KM i rakbana samt längdhopp
Magra in Västra Götaland
MKH - 9 June Sunday
Sunbyholmstravet
Eskilstuna
ULKH - 9 June Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
SKH - 11 June Tuesday
Kvällstävling
Ängelholm
No classes
KoKH - 12 June Wednesday
Kvällstävling
Skälby 4H gård in Kalmar
08KT - 13 June Thursday
Kvällstävling
Skarpäng in Täby
VÄSKH - 13 June Thursday
Ev kvällstävling
Västra götaland
No classes
ACKH - 15-16 June Saturday - Sunday
Midnattssolscupen - Agria cup
Lövångers Kyrkstad in Lövånger
GOKH - 15 June Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
VKH - 15 June Saturday
Trädgårdsfestivalen
Sunne
GKHT - 16 June Sunday
IP in Älvkarleby
No classes
LKH - 16 June Sunday
Botaniska Trädgården in Lund
STKH - 16 June Sunday
Bro Park in Upplands-Bro
08KT - 19 June Wednesday
Kvällstävling
Hedvigslundsparken in Älta
VÄSKH - 19 June Wednesday
Eftermiddagstävling
Västra Götaland
No classes
BDKH - 20 June Thursday
Kvälls
Luleå
WKH - 22-23 June Saturday - Sunday
Grenens Jubileumscuper
Dalarna Älv-Camping (Sifferbo Camping) in Sifferbo
YKH - 22 June Saturday
Sundsvall
No classes
VÄSKH - 24 June Monday
Eftermiddagstävling
Norra VÄSKH in Landvetter
Closed
ACKH - 26 June Wednesday
Kvällstävling
Moröbacke in Skellefteå
GOKH - 26 June Wednesday
Tempo Kvällstävling in Stenkyrka
No classes
LKH - 26 June Wednesday
Kvällstävling
Skåne
No classes
HäKH - 28 June Friday
Klubbläger
Grusplan vid skidstadion in Hudiksvall
No classes
RoKH - 28-29 June Friday - Saturday
Norrtälje kommun eller Faringe
No classes
08KT - 29 June Saturday
Klubbmästerskap
Hedvigslundsparken in Nacka
BDKH - 29 June Saturday
Stranden in Haparanda
HäKH - 29-30 June Saturday - Sunday
Klubbläger
Grusplan vid skidstadion in Hudiksvall
Closed
ÖLKH - 29-30 June Saturday - Sunday
Bergslagstrofén
Uskavi in Nora
SKH - 29-30 June Saturday - Sunday
Breeders Trophy
Åstorps Ryttarförening in Åstorp
ULKH - 29 June Saturday
Uppsala
No classes
VÄSKH - 29 June Saturday
Västra Götaland
No classes
KoKH - 30 June Sunday
Skälby 4H gård in Kalmar
STKH - 30 June Sunday
Klubbtävling
Stockholm
Closed
VKH - 30 June Sunday
KM
Deje
July 2019
SKH - 2 July Tuesday
Kvällstävling
Skåne
No classes
BDKH - 4 July Thursday
kvälls
Haparanda
BDKH - 6 July Saturday
- in Boden
No classes
GKHT - 6 July Saturday
Sandviken
No classes
MKH - 6 July Saturday
Mini-och veteranmästarna
Motionscentrum in Hallstahammar
ÖKH - 6 July Saturday
Kinda
No classes
RoKH - 6 July Saturday
Norrtälje kommun
No classes
VÄSKH - 6-7 July Saturday - Sunday
Blomcuperna
Västra götaland
No classes
YKH - 6 July Saturday
Örnsköldsvik
No classes
ACKH - 7 July Sunday
Grubbe in Umeå
LKH - 7 July Sunday
Lund
No classes
ULKH - 7 July Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
SKH - 9 July Tuesday
Kvällstävling
Ängelholm
No classes
ACKH - 10 July Wednesday
Kvällstävling
Stallet på Bergsbackavägen in Skellefteå
HäKH - 10 July Wednesday
Grusplan vid skidstadion in Hudiksvall
No classes
WKH - 10 July Wednesday
Kvällstävling
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
No classes
GKHT - 13-14 July Saturday - Sunday
Sandviken
No classes
JKH - 13 July Saturday
Östersund
No classes
MKH - 13-14 July Saturday - Sunday
25 års Jubileum (medlemsdagar)
Eskilstuna
Closed
SKH - 13-14 July Saturday - Sunday
Agria cup
Falsterbo Horse Show in Falsterbo
CANCELLED - STKH - 13 July Saturday
Stockholm
CANCELLED
08KT - 14 July Sunday
Klubbmästerskap
Hedvigslundsparken in Nacka
BDKH - 14 July Sunday
Luleå in -
No classes
VKH - 14 July Sunday
KM
Deje
ULKH - 15 July Monday
Uppsala in Uppsala
No classes
KoKH - 16 July Tuesday
Kvällstävling
Skälby 4H gård in Kalmar
ÖKH - 16 July Tuesday
Odenvallen in Linköping
No classes
VÄSKH - 16 July Tuesday
Västra Götaland
No classes
08KT - 17 July Wednesday
Kvällstävling
Täby in Täby
No classes
GKHT - 17 July Wednesday
Sandviken
No classes
GOKH - 17 July Wednesday
NGR s Ridanläggning in Othem
No classes
MKH - 17 July Wednesday
Nybörjarchansen (inkl nybörjarkurs)
Motionscentrum in Hallstahammar
ÖLKH - 17 July Wednesday
Nora
No classes
RoKH - 18 July Thursday
Kvällstävling
Hos Karin, Rudboda 36 in Faringe
No classes
ACKH - 20-21 July Saturday - Sunday
Kings Cup
Gamla Falmark in Skellefteå
No classes
HäKH - 20-21 July Saturday - Sunday
Norrlandscupen
Hudiksvalls Kommun
No classes
KoKH - 20 July Saturday
Skälby 4H gård in Kalmar
MKH - 20-21 July Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Motionscentrum in Hallstahammar
ULKH - 20 July Saturday
Uppsala
No classes
LKH - 22 July Monday
Kvällstävling
Skåne
No classes
ÖLKH - 22 July Monday
Nora
No classes
VKH - 22 July Monday
Gammelvala
Brunskog in Arvika
JKH - 24 July Wednesday
Östersund
No classes
WKH - 24 July Wednesday
Kvällstävling
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
No classes
ACKH - 25 July Thursday
Kvällstävling
Röbäck in Umeå
08KT - 27-28 July Saturday - Sunday
Pridecuperna
Hellasgården in Nacka
BDKH - 27 July Saturday
- in Kalix
No classes
GKHT - 27 July Saturday
Sandviken
No classes
GOKH - 27 July Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
ÖLKH - 27-28 July Saturday - Sunday
Semestercuperna
Uskavi in Nora
SKH - 27 July Saturday
Landskronakarnevalen
Landskrona
CANCELLED - STKH - 27 July Saturday
Stockholm
CANCELLED
VKH - 29 July Monday
Kvällstävling
Skåre
HäKH - 31 July Wednesday
Kvällstävling
Grusplan vid skidstadion in Hudiksvall
No classes
MKH - 31 July Wednesday
Kvällstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
SKH - 31 July Wednesday
Lägertävling
Haradal in Ängelholm
ULKH - 31 July Wednesday
Uppsala
No classes
August 2019
SKH - 1 August Thursday
Kvällstävling
Skåne
No classes
ACKH - 3-4 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Nydalasjön in Umeå
No classes
LKH - 3 August Saturday
Malmö
No classes
RoKH - 3 August Saturday
Norrtälje kommun
Closed
VÄSKH - 3 August Saturday
Västra Götaland
No classes
08KT - 4 August Sunday
Klubbtävling
Stockholm in Stockholm
Closed
JKH - 4 August Sunday
Alsens husdjursdag
Alsen
No classes
STKH - 4 August Sunday
Kvällstävling
Stockholm in Stockholm
KoKH - 6 August Tuesday
Kvällstävling
Skälby 4H gård in Kalmar
VÄSKH - 7 August Wednesday
Kvällstävling
Västra Götaland
No classes
ACKH - 8 August Thursday
Kvällstävling
Gräsytan bakom Granngården in Skellefteå
JKH - 8 August Thursday
Östersund
No classes
BDKH - 10 August Saturday
Luleå
No classes
GOKH - 10 August Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
SKH - 10 August Saturday
Lödde Cup
Lunds Botaniska Trädgård in Lund
VKH - 10-11 August Saturday - Sunday
Hjärtecuperna
Hasselbol in Kil
YKH - 10-11 August Saturday - Sunday
Sundsvall
No classes
HäKH - 11 August Sunday
Hudiksvalls kommun
No classes
KoKH - 11 August Sunday
Skälby 4H gård in Kalmar
ACKH - 13 August Tuesday
Kvällstävling
Böleäng in Umeå
SKH - 13 August Tuesday
Kvällstävling
Ängelholm
No classes
VÄSKH - 15 August Thursday
Kvällstävling
Västra Götaland
No classes
BDKH - 17-18 August Saturday - Sunday
- in Luleå/Piteå
No classes
MKH - 17-18 August Saturday - Sunday
Skördecuperna
Motionscentrum in Hallstahammar
VÄSKH - 17-18 August Saturday - Sunday
Västkustcuperna
Magra
No classes
BDKH - 22 August Thursday
Kvälls
Boden
No classes
08KT - 24 August Saturday
Stockholm in Stockholm
No classes
ACKH - 24 August Saturday
Nordanå in Skellefteå
LKH - 24 August Saturday
Jägersro
No classes
ÖKH - 24 August Saturday
Vretadagen Klubbkamp
Vretaskolan in Linköping
No classes
RoKH - 24 August Saturday
Norrtälje kommun
No classes
SKH - 24 August Saturday
Klubbmästerskap
Skåne
STKH - 24-25 August Saturday - Sunday
Djurens Helg
Solvalla Travbana in Solna
No classes
VKH - 24-25 August Saturday - Sunday
Lillerudsdagarna
Lillerud in Karlstad
YKH - 24-25 August Saturday - Sunday
Svartviksdagarna
Sundsvall
No classes
BDKH - 25 August Sunday
Haparanda
No classes
VÄSKH - 28 August Wednesday
Ev kvällstävling
Västra Götaland
No classes
MKH - 31 August Saturday
Vilsta in Eskilstuna
September 2019
08KT - 1 September Sunday
Stockholm in Stockholm
No classes
ACKH - 1 September Sunday
Rödåsel hos Emma A in Umeå
BDKH - 7 September Saturday
- in Piteå
No classes
GOKH - 7-8 September Saturday - Sunday
Lövsta in Roma
No classes
KoKH - 7 September Saturday
Skälby 4H gård in Kalmar
No classes
RoKH - 7 September Saturday
Norrtälje kommun
No classes
JKH - 8 September Sunday
Djurens dag
Travet in Östersund
No classes
MKH - 14 September Saturday
Motionscentrum in Hallstahammar
SKH - 14-15 September Saturday - Sunday
Klippan Cup och Skånetrofén
Rönne Hundungdom in Klippan
BDKH - 15 September Sunday
Gällivare
No classes
08KT - 21-22 September Saturday - Sunday
Krok- & Höjd-SM
Stockholms Hundsportscentrum in Upplands Väsby
No classes
BDKH - 21 September Saturday
Luleå
No classes
MKH - 28 September Saturday
Hallstahammar
No classes
KoKH - 29 September Sunday
Skälby 4H gård in Kalmar
No classes
October 2019
SKH - 5 October Saturday
Skåne
KoKH - 19 October Saturday
Skälby 4H gård in Kalmar
SKH - 26 October Saturday
Morgans Minne
Skåne
November 2019
SKH - 16-17 November Saturday - Sunday
Skånemästerskapet
Kvidinge in Åstorp
December 2019
SKH - 7 December Saturday
Skåne