Results

Union

Club

Year

May 2019
HäKH - 23 May Thursday
Kvällstävling
Gruset på öster in Hudiksvall
ACKH - 22 May Wednesday
Kvällstävling
Grisbackaskolans grusplan in Umeå
KoKH - 22 May Wednesday
Kvällstävling
Skälby 4H gård in Kalmar
08KT - 19 May Sunday
Kin Memorial
Hedvigslundsparken in Nacka
ACKH - 19 May Sunday
Stallet i stämningsgården in Skellefteå
ÖLKH - 19 May Sunday
KLUBBTÄVLING
Uskavi in Nora
RoKH - 19 May Sunday
Norrtälje kommun
STKH - 19 May Sunday
Hågelbyparken in Botkyrka
ULKH - 19 May Sunday
Uppsala in Uppsala
BDKH - 18 May Saturday
Nybörjarkurs+Tävling
Långnäs in Piteå
GKHT - 18 May Saturday
Hembygdsgården in Bergby
GOKH - 18 May Saturday
Tempo Stenkyrka in Stenkyrka
JKH - 18 May Saturday
Fjällängsskolans grusplan in Östersund
LKH - 18 May Saturday
Jägersro in Malmö
VÄSKH - 18 May Saturday
Södra VÄSKH
Kållered in Västra Götaland
VKH - 18 May Saturday
Deje in Forshaga kommun
WKH - 18 May Saturday
Hagagymnasiets grusplan in Borlänge
HäKH - 11-12 May Saturday - Sunday
SM i rak och längd
Camp Igge
TESTSKHRF - 10 May Friday
Test SM
test
BDKH - 5 May Sunday
Utomhus
Luleå/Boden
STKH - 5 May Sunday
Rådsparken in Huddinge
ACKH - 4 May Saturday
Ersmarks IP in Umeå
SKH - 4 May Saturday
Klubbmästerskap
Botaniska Trädgården in Lund
VKH - 4 May Saturday
Arvika
RoKH - 1 May Wednesday
Riala skola in Norrtälje kommun
ULKH - 1 May Wednesday
Uppsala
VÄSKH - 1 May Wednesday
Solcuperna
Landvetter ryttarsällskap in Västra Götaland
April 2019
ACKH - 28 April Sunday
Vårcuper
Ridhuset i Gummark in Skellefteå
HäKH - 28 April Sunday
Klubbtävling
Hudiksvalls Kommun
08KT - 27-28 April Saturday - Sunday
Vårcuperna
Hedvigslundsparken in Nacka
BDKH - 27 April Saturday
Pagla Hundarena in Boden
GKHT - 27 April Saturday
Gävle Hundungdom in Gävle
KoKH - 27-28 April Saturday - Sunday
Stjärncuperna
Skälby 4H gård in Kalmar
MKH - 27-28 April Saturday - Sunday
Påskcuperna
Motionscentrum in Hallstahammar
ULKH - 27 April Saturday
Uppsala
VKH - 27 April Saturday
Frykstahöjden in Kil
YKH - 27 April Saturday
Härnösand
VÄSKH - 24 April Wednesday
Kvällstävling Södra VÄSKH
Lindome in Västra Götaland
GOKH - 21 April Sunday
Tempo in Stenkyrka
VÄSKH - 21 April Sunday
Påsktävling Södra VÄSKH
"Vita husen" in Kungsbacka
ULKH - 20 April Saturday
Uppsala in Uppsala
WKH - 20-21 April Saturday - Sunday
Leksands ridklubb in Leksand
GKHT - 19 April Friday
Gävle Hundungdom in Gävle
ÖLKH - 19 April Friday
Vittvångs ridhus in Örebro
RoKH - 19 April Friday
Riala skola in Riala
SKH - 19-21 April Friday - Sunday
Påskcuperna
Goentorps Gård in Åstorp
VÄSKH - 17 April Wednesday
Eftermiddagstävling
Norra VÄSKH in Västra Götaland, Lysekil
KoKH - 16 April Tuesday
Kvällstävling
Skälby 4H gård in Kalmar
VKH - 13-14 April Saturday - Sunday
Årsstämma
Frykstahöjden in Kil
VÄSKH - 9 April Tuesday
Kvällstävling Norra VÄSKH
Skogsäter Ridhus in Trollhättan
08KT - 7 April Sunday
Hedvigslundsparken in Nacka
BDKH - 7 April Sunday
Ridhuset Haparanda Ryttare
Haparanda
KoKH - 7 April Sunday
Skälby 4 H gård. in Kalmar
VÄSKH - 7 April Sunday
Norra VÄSKH
Norra VÄSKH in Vara i Västra Götaland
YKH - 7 April Sunday
Sundsvall
ACKH - 6 April Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Skellefteå
HäKH - 6 April Saturday
Vedmora ridhus in Enånger
LKH - 6 April Saturday
Frosta Ryttarförening in Hörby
ÖKH - 6 April Saturday
Stenholmens islandshästcenter in Linköping
ÖLKH - 6 April Saturday
Vittvångs Ridhus in Örebro
March 2019
MKH - 31 March Sunday
Motionscentrum in Hallstahammar
STKH - 31 March Sunday
Vällsta Gård in Upplands Väsby
BDKH - 30 March Saturday
Ridhuset Haparanda Ryttare
Haparanda
GKHT - 30 March Saturday
Gefle Boulecenter in Gävle
GOKH - 30-31 March Saturday - Sunday
Agria Cup
Suderbys Gård och Ridskola in Sjonhem
HäKH - 30 March Saturday
Klubbresa
På resande fot
ULKH - 30 March Saturday
Årsta in Uppsala
VÄSKH - 30 March Saturday
Södra VÄSKH
Nordhallands ridklubb in Kungsbacka
SKH - 23 March Saturday
Goentorps Gård in Åstorp
VKH - 23 March Saturday
Niklasdammsgården in Kristinehamn
WKH - 23 March Saturday
Leksands ridklubb in Leksand
08KT - 17 March Sunday
Hedviglundsparken in Älta
ACKH - 16 March Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Skellefteå
GKHT - 16 March Saturday
Gefle Boulecenter in Gävle
GOKH - 16 March Saturday
Lärbro Ridskola in Lärbro
LKH - 16 March Saturday
Eftermiddagstävling
Örestads Ryttaresällskap in Malmö
MKH - 16 March Saturday
Stall Stenbro in Eskilstuna
STKH - 16 March Saturday
Vällsta Gård in Upplands Väsby
VÄSKH - 16 March Saturday
Norra VÄSKH
Gamla idrottshallen in Lysekil
08KT - 10 March Sunday
Kompiscuperna
Hedviglundsparken in Älta
ACKH - 10 March Sunday
ÅRSMÖTE
Umeå
SKH - 10 March Sunday
Landskrona Ridklubb
Landskrona
VÄSKH - 10 March Sunday
Södra VÄSKH
Fjärås ridskola in Fjärås
HäKH - 9 March Saturday
Vedmora ridhus in Enånger
ÖKH - 9 March Saturday
Motala
VKH - 9 March Saturday
Niklasdammsgården in Kristinehamn
ACKH - 3 March Sunday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Skellefteå
BDKH - 2 March Saturday
Boden
MKH - 2 March Saturday
Stall Stenbro in Eskilstuna
February 2019
KoKH - 24 February Sunday
ÅRSMÖTET
Krankelösa Ridhus in Kalmar
ULKH - 24 February Sunday
Årsta in Uppsala
08KT - 23 February Saturday
Ädelstenscuperna
Scandic Infra City in Upplands Väsby
BDKH - 23 February Saturday
Pagla Hundarena in Boden
HäKH - 23 February Saturday
Ljusdals ridhus in Ljusdals kommun
VÄSKH - 23 February Saturday
Årsmöte inkl liten tävling
Gamla idrottshallen in Lysekil
VKH - 23 February Saturday
Niklasdammsgården in Kristinehamn
ACKH - 16 February Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
GOKH - 16 February Saturday
Lärbro Ridskola in Lärbro
JKH - 16 February Saturday
Dille gårds ridhus in Ås
MKH - 16-17 February Saturday - Sunday
Alla hjärtansdag-cuperna
Stall Stenbro in Eskilstuna
SKH - 16-17 February Saturday - Sunday
Alla Hjärtans-cuperna
Goentorps Gård in Åstorp
RoKH - 10 February Sunday
Årsmöte + tävling
Hallstavik ridhus in Hallstavik
VÄSKH - 10 February Sunday
Södra VÄSKH
Fjärås Ridskola in Fjärås
08KT - 9 February Saturday
Domarkonferans
Stockholm
VKH - 9 February Saturday
Skattkärr in Karlstad
LKH - 3 February Sunday
Frosta Ryttarförening in Hörby
MKH - 3 February Sunday
Årsmöte
Åsborgen IP in Ärla
ACKH - 2 February Saturday
Hjärtehoppet
Lövångers Ridhus in Lövånger
ÖKH - 2 February Saturday
Motala
VÄSKH - 2 February Saturday
Tävling inkl medlemsmöte
Lysekil in Västra Götaland
WKH - 2 February Saturday
Leksands ridklubb in Leksand
January 2019
08KT - 27 January Sunday
Blåkulla in Västerhaninge
BDKH - 26 January Saturday
Ridhuset Haparanda ryttare
- in Haparanda
ÖLKH - 26 January Saturday
Årsmöte
Vittvångs Ridhus in Örebro
VÄSKH - 26 January Saturday
Norra VÄSKH
Gamla idrottshallen in Lysekil
VKH - 26 January Saturday
klubbtävling
Östra Fågelvik/Skattkärr in Karlstad
08KT - 20 January Sunday
Blåkulla in Västerhaninge
BDKH - 20 January Sunday
Ridhuset Haparanda Ryttare
Haparanda
HäKH - 20 January Sunday
Ljusdals ridhus in Ljusdals kommun
GOKH - 19 January Saturday
Lye Ridhus in Lye
JKH - 19 January Saturday
Östersund
KoKH - 19 January Saturday
Krankelösa ridhus in Kalmar
SKH - 19 January Saturday
Kvidinge (Goentorps gård) in Åstorps kommun
WKH - 19 January Saturday
Leksands ridklubb in Leksand
ACKH - 13 January Sunday
Ridhuset på Nordmalings Ridklubb in Nordmaling
VÄSKH - 13 January Sunday
Fjärås Ridskola in Fjärås
LKH - 12 January Saturday
Hörby in Skåne
ÖKH - 12 January Saturday
Motala
STKH - 5-6 January Saturday - Sunday
Mini-Kista
Upplands-Väsby in Stockholm
VÄSKH - 2 January Wednesday
Västra Götaland, Lysekil