Competition Program

Country:
Union:
Club:
Sport:
Class type:
Type:
February 2023
ACKH - 4 February Saturday
Lövånger in Skellefteå
Last day for late notice tomorrow
BLKH - 4 February Saturday
Stall Gröntjärna in Avesta
Closed
GKT - 4 February Saturday
Sanda Ridskola in Gotland
ÖSKH - 4 February Saturday
Trolleberg in Dörröd
STKH - 4 February Saturday
Södertälje in Stockholm
Closed
SVKH - 4 February Saturday
Årsmöte 2023
Veddige i Halland
Last day for late notice today
Closed
WKH - 4 February Saturday
Leksands Ridklubb in Leksand
Closed
GOKH - 11 February Saturday
Alla Hjärtansdag cuper
Stenkyrka Ridhus in Stenkyrka
JKH - 11 February Saturday
Hägra Hästgård in Dvärsätt
NVKH - 11 February Saturday
Lysekil in Västra Götaland
SKH - 11-12 February Saturday - Sunday
Alla Hjärtans dag Cuperna
Landskrona Ridklubb in Landskrona
VKH - 11 February Saturday
Molkom, Karlstads kommun
YKH - 11 February Saturday
Årsmöte
Björkbacke gård in Njurunda
ACKH - 18 February Saturday
Hjärtehoppet
Lövånger in Skellefteå
GKT - 18 February Saturday
Gotland in Gotland
HäKH - 18 February Saturday
Årsmöte
Ljusdals ridhus in Ljusdal
MKH - 18 February Saturday
Åsta 231 in Köping
ÖSKH - 18 February Saturday
Trolleberg in Dörröd
SMKH - 18 February Saturday
3-års cuperna
Småland
SVKH - 18 February Saturday
Veddige Ridhus in Veddige i Halland
BDKH - 19 February Sunday
Studiefrämjandets hundhall in Boden
KoKH - 19 February Sunday
Stall Landborgen in Algutsrum
CANCELLED - ULKH - 19 February Sunday
Uppsala in Uppsala
CANCELLED
GOKH - 25 February Saturday
Stenkyrka Ridhus in Stenkyrka
JKH - 25 February Saturday
Hägra Hästgård in Dvärsätt
ÖKH - 25 February Saturday
Boulehallen in Motala
ÖLKH - 25 February Saturday
Vittvångs gård in Örebro
SKH - 25 February Saturday
Kågeröd Ryttarförening in Kågeröd
STKH - 25 February Saturday
Södertälje in Stockholm
UKH - 25 February Saturday
Brännland in Umeå
VKH - 25 February Saturday
Molkom, Karlstads kommun
NVKH - 26 February Sunday
Lysekil in Västra Götaland
ACKH - 28 February Tuesday
Totohallen travet in Skellefteå
March 2023
WKH - 4 March Saturday
Leksands Ridklubb in Leksand
No classes
ACKH - 11 March Saturday
Lövånger in Skellefteå
BLKH - 11 March Saturday
Stall Gröntjärna in Avesta
GKHT - 11 March Saturday
Gävle
GKT - 11 March Saturday
Gotland
GOKH - 11 March Saturday
Stenkyrka Ridhus in Stenkyrka
JKH - 11 March Saturday
Östersund
No classes
KoKH - 11 March Saturday
Stall Landborgen in Algutsrum
STKH - 11 March Saturday
Södertälje
SVKH - 11 March Saturday
Veddige
ULKH - 11 March Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
YKH - 11 March Saturday
Björkbacke gård in Njurunda
AKH - 12 March Sunday
Ridhuset in Arjeplog
No classes
NVKH - 12 March Sunday
Vänersborg in Västra Götaland
ÖSKH - 12 March Sunday
Skåne in Skåne
BDKH - 18-19 March Saturday - Sunday
Vänskapscuper
Studiefrämjandets hundhall in Boden
HäKH - 18 March Saturday
Hudiksvall
No classes
MKH - 18 March Saturday
Åsta 231 in Köping
No classes
SVKH - 18 March Saturday
Veddige
VKH - 18 March Saturday
Björklidens ridhus in Karlstad kommun
No classes
SKH - 19 March Sunday
Eslövs Ridklubb in Eslöv
ACKH - 21 March Tuesday
Totohallen travet in Skellefteå
Closed
ACKH - 25 March Saturday
Lövånger in Skellefteå
GKT - 25 March Saturday
Gotland
No classes
GOKH - 25 March Saturday
Hos Monica och Ottilia in Väskinde
JKH - 25 March Saturday
Östersund
No classes
NNKH - 25 March Saturday
Årsmöte
Björka stallområde in Haparanda
ÖKH - 25 March Saturday
Boulehallen in Motala
No classes
ÖSKH - 25 March Saturday
Skåne in Skåne
SMKH - 25 March Saturday
Småland
STKH - 25 March Saturday
Södertälje
NVKH - 26 March Sunday
Sjuntorp in Västra Götaland
ULKH - 26 March Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
NNKH - 31 March Friday
Nybörjarkurs
Björka stallområde in Haparanda
April 2023
ACKH - 1 April Saturday
Lövånger in Skellefteå
KoKH - 1 April Saturday
Krankelösa Ridhus in Kalmar
NVKH - 1 April Saturday
Tossenegårds försäljningstall in Västra Götaland
UKH - 1 April Saturday
Zoo.se hallarna i Brännland in Umeå
SVKH - 2 April Sunday
Veddige
No classes
ACKH - 4 April Tuesday
Totohallen travet in Skellefteå
GKHT - 7 April Friday
Älvkarleby
No classes
GOKH - 7-8 April Friday - Saturday
Påskcuper
Tempo in Stenkyrka
ULKH - 7-8 April Friday - Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
SKH - 8-9 April Saturday - Sunday
Påskcuperna
Skåne
VKH - 10 April Monday
Stationsområdet, Deje in Forshaga kommun
No classes
ACKH - 15 April Saturday
Lövånger in Skellefteå
BDKH - 15 April Saturday
Studiefrämjandets hundhall in Boden
BLKH - 15 April Saturday
Stall Gröntjärna in Avesta
GKT - 15 April Saturday
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
MKH - 15 April Saturday
Klubbtävling
Åsta 231 in Köping
Closed
YKH - 15 April Saturday
Påskcuper
Björkbacke gård in Njurunda
AKH - 22 April Saturday
Ridhuset in Arjeplog
No classes
GOKH - 22 April Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
ÖSKH - 22 April Saturday
Klubbmästerskap i rakbana och längdhopp 2023
Skåne in Skåne
No classes
SVKH - 22 April Saturday
Göteborg
No classes
ULKH - 22 April Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
VKH - 22 April Saturday
Stationsområdet, Deje in Forshaga kommun
No classes
HäKH - 23 April Sunday
Ilsbo
No classes
NVKH - 23 April Sunday
Vänersborg in Västra Götaland
No classes
ACKH - 29 April Saturday
Lövånger in Skellefteå
BLKH - 29 April Saturday
Klubbtävling
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
Closed
GKHT - 29 April Saturday
Älvkarleby
No classes
GKT - 29 April Saturday
Gotland
KoKH - 29-30 April Saturday - Sunday
Stjärncuperna
Skälby 4H-gård in Kalmar
NNKH - 29 April Saturday
Vårcuper
Björka stallområde in Haparanda
ÖSKH - 29 April Saturday
Skåne in Skåne
No classes
MKH - 30 April Sunday
Motionscentrum in Hallstahammar
No classes
May 2023
ULKH - 1 May Monday
KM
Uppsala in Uppsala
No classes
ACKH - 6 May Saturday
Skellefteå
No classes
GKT - 6 May Saturday
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
GOKH - 6 May Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
NVKH - 6 May Saturday
Västra Götaland
No classes
SKH - 6 May Saturday
KM i Rak & Längd
Botaniska Trädgården in Lund
VKH - 6 May Saturday
Stationsområdet, Deje in Forshaga kommun
No classes
BDKH - 7 May Sunday
Gammelstad
SVKH - 7 May Sunday
Västra Götaland
No classes
YKH - 7 May Sunday
Sundsvall
No classes
BLKH - 13-14 May Saturday - Sunday
SM i Rak och Längd
Avesta
No classes
VKH - 17 May Wednesday
Kvällstävling
Stationsområdet, Deje in Forshaga kommun
No classes
GKHT - 18 May Thursday
Högbo in Sandviken
No classes
ACKH - 20 May Saturday
Skellefteå
No classes
GKT - 20 May Saturday
Hos Elin och Leo
No classes
GOKH - 20 May Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
SKH - 20 May Saturday
Skåne
No classes
YKH - 20 May Saturday
Sundsvall
No classes
UKH - 21 May Sunday
Grisbackaskolan in Umeå
ULKH - 21 May Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
ACKH - 25 May Thursday
Skellefteå
No classes
GOKH - 27 May Saturday
Pohlhemsgården in Tingstäde
No classes
SVKH - 27 May Saturday
Västra Götaland
No classes
VKH - 27 May Saturday
Stationsområdet, Deje in Forshaga kommun
No classes
ACKH - 28 May Sunday
Skellefteå
No classes
MKH - 28 May Sunday
Motionscentrum in Hallstahammar
No classes
June 2023
ÖSKH - 3 June Saturday
Nationaldagscuperna
Skåne in Skåne
No classes
ULKH - 4 June Sunday
Uppsala in Uppsala
No classes
GOKH - 6 June Tuesday
Tempo in Stenkyrka
No classes
SKH - 6 June Tuesday
Nybörjarkurs
Klubbstugan in Klippan
No classes
UKH - 6 June Tuesday
Sverigecuper
MSK grusplan in Umeå
ULKH - 6 June Tuesday
Uppsala in Uppsala
No classes
GKHT - 7 June Wednesday
Älvkarleby
Closed
ACKH - 8 June Thursday
Skellefteå
No classes
GKT - 10 June Saturday
KM Rakbana och Längd
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
SKH - 10-11 June Saturday - Sunday
Breeders Trophy
Åstorpsortens Ryttarförening in Åstorp
ACKH - 11 June Sunday
Skellefteå
No classes
ULKH - 12 June Monday
Kvällstävling
Uppsala in Uppsala
No classes
ACKH - 17 June Saturday
Skellefteå
No classes
ULKH - 17 June Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
GKHT - 18 June Sunday
Älvkarleby
No classes
ACKH - 20 June Tuesday
Medlemsmöte
Skellefteå
Closed
SKH - 25 June Sunday
Lödde Cup
Botaniska Trädgården in Lund
No classes
ÖSKH - 27 June Tuesday
Kvällstävling
Skåne in Skåne
No classes
ULKH - 28 June Wednesday
Kvällstävling
Uppsala in Uppsala
No classes
July 2023
ACKH - 1-2 July Saturday - Sunday
Midnattssolscupen
Skellefteå
No classes
SKH - 1-2 July Saturday - Sunday
Skånska Cuperna
Frostavallen in Höör
No classes
BDKH - 8-9 July Saturday - Sunday
JUBILEUMSHELG
Fårön in Piteå
No classes
ÖSKH - 8 July Saturday
Skåne in Skåne
No classes
SKH - 15-16 July Saturday - Sunday
Falsterbo Cup
Falsterbo Horse Show in Falsterbo
VKH - 24 July Monday
Gammelvala
Arvika kommun
No classes
ÖSKH - 26 July Wednesday
Kvällstävling
Skåne in Skåne
No classes
August 2023
GKT - 4-6 August Friday - Sunday
Gotländska Sägner Cuper
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
SKH - 5 August Saturday
Morgans Minne
Skåne
No classes
ÖSKH - 12-13 August Saturday - Sunday
Lyckocuperna
Skåne in Skåne
No classes
SKH - 26 August Saturday
KM i Krok & Höjd
Skåne
No classes
September 2023
GOKH - 2-3 September Saturday - Sunday
Skörde Cuper
Gotlands Grönt Centrum in Romakloster
SKH - 9-10 September Saturday - Sunday
Klippan Cup & Skånetrofén
Skåne
No classes
ÖSKH - 16 September Saturday
Klubbmästerskap i krokbana och höjdhopp 2023
Skåne in Skåne
No classes
SKH - 23 September Saturday
Skåne
No classes
ÖSKH - 30 September Saturday
Skåne in Skåne
No classes
October 2023
SKH - 7 October Saturday
Skåne
No classes
ÖSKH - 14 October Saturday
Skåne in Skåne
No classes
HäKH - 21-22 October Saturday - Sunday
Svenska mästerskapen
Camp Igge in Iggesund
No classes
GKT - 29 October Sunday
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
SKH - 29 October Sunday
Skåne
No classes
November 2023
ÖSKH - 5 November Sunday
Skåne in Skåne
No classes
SKH - 18-19 November Saturday - Sunday
Skånemästerskapet & Lilla Skåningen
Skåne
No classes
December 2023
ÖSKH - 2 December Saturday
Skåne in Skåne
No classes
SKH - 9 December Saturday
Skåne
No classes