Competition Program

Union:
Club:
Sport:
Class type:
October 2019
KoKH - 19-20 October Saturday - Sunday
Höstcuperna
Skälby 4H gård in Kalmar
WKH - 19 October Saturday
Hästberg in Leksand
Closed
YKH - 19 October Saturday
Härnösand
Last day for registration tomorrow
08KT - 20 October Sunday
Blåkulla in Stockholm
Closed
ACKH - 20 October Sunday
Ersmark in Umeå
Last day for late notice tomorrow
VÄSKH - 20 October Sunday
Södra VÄSKH
Nordhallands ridklubb in Kungsbacka
Closed
ACKH - 26 October Saturday
Stämningsgården in Skellefteå
GOKH - 26 October Saturday
Ridhus Ungesmiss in Stenkyrka
MKH - 26-27 October Saturday - Sunday
Halloweenslaget
Lilla Åskebro 1 in Kolbäck
Closed
SKH - 26 October Saturday
Morgans Minne
Landskrona Ridklubb in Landskrona
Last day for registration tomorrow
STKH - 26 October Saturday
Rådsparken in Huddinge
CANCELLED - YKH - 26 October Saturday
Härnösand
CANCELLED
BDKH - 27 October Sunday
in Haparanda
ULKH - 27 October Sunday
KM krok & höjd
Årsta in Uppsala
November 2019
ACKH - 2 November Saturday
Km rak och längd
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
GKHT - 2 November Saturday
Gefle Boulecenter in Gävle
JKH - 2-3 November Saturday - Sunday
Svenstaviks ridhus in Berg
LKH - 2 November Saturday
Eftermiddagstävling med Halloweentema
Örestads Ryttaresällskap in Malmö
ÖKH - 2 November Saturday
Bangårdsgatan 1 in Motala
ÖLKH - 2 November Saturday
HalloweenCupen
Wittvångs ridhus in Örebro
VKH - 2 November Saturday
Frykstahöjden in Kil
08KT - 3 November Sunday
Mockas och Liljas Minnespris
Blåkulla in Stockholm
VÄSKH - 3 November Sunday
Norra VÄSKH
Vara in Västra Götaland
BDKH - 9 November Saturday
Haparanda
ULKH - 9 November Saturday
OBS! Tävlingen hålls utomhus!
Årsta in Uppsala
VKH - 9 November Saturday
Niklasdamm in Kristinehamn
WKH - 9 November Saturday
Hästberg in Leksand
YKH - 9 November Saturday
Sundsvall
No classes
GOKH - 10 November Sunday
Suderbys Gård och Ridskola in Sjonhem
KoKH - 10 November Sunday
Skälby 4H-gård
STKH - 10 November Sunday
Skånsta Ridhus in Åkersberga
VÄSKH - 10 November Sunday
Södra VÄSKH
Nordhallands ridklubb in Kungsbacka
ACKH - 16 November Saturday
Km krok och höjd
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
HäKH - 16 November Saturday
Vedmora in Hudiksvalls Kommun
RoKH - 16 November Saturday
Hallstaviks ridhus in Hallstavik
SKH - 16-17 November Saturday - Sunday
Skånemästerskapet
Kvidinge in Åstorp
VÄSKH - 16 November Saturday
KM i krokig bana samt höjdhopp
Vita Husen i Kungsbacka in Västra Götaland
08KT - 17 November Sunday
Midvintertrofén
Blåkulla in Stockholm
BLKH - 23 November Saturday
Ingevallsbo Ridhus in Avesta
GKHT - 23 November Saturday
Gävle
No classes
MKH - 23 November Saturday
Lilla Åskebro 1 in Kolbäck
CANCELLED - RoKH - 23 November Saturday
Hallstaviks ridhus in Hallstavik
CANCELLED
VÄSKH - 23 November Saturday
Norra VÄSKH
Gamla idrottshallen i Lysekil in Västra Götaland
VKH - 23 November Saturday
Niklasdamm in Kristinehamn
YKH - 23 November Saturday
Härnösand
No classes
BDKH - 24 November Sunday
Haparanda
KoKH - 24 November Sunday
Skälby 4H-gård in Kalmar
ACKH - 30 November Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
GOKH - 30 November Saturday
Suderbys Gård och Ridskola in Sjonhem
JKH - 30 November - 1 December Saturday - Sunday
strömsund
No classes
LKH - 30 November Saturday
LKH firar 10 år
Frosta Ryttarförening in Hörby
ÖLKH - 30 November Saturday
Wittvångs ridhus in Örebro
No classes
WKH - 30 November Saturday
Hästberg in Leksand
No classes
YKH - 30 November Saturday
Sundsvall
No classes
December 2019
STKH - 1 December Sunday
Adventscupen + Nissecupen
Skånsta Ridhus in Åkersberga
VÄSKH - 1 December Sunday
Södra VÄSKH
Nordhallands ridklubb in Kungsbacka
No classes
BLKH - 7 December Saturday
Julhoppet
Ingevallsbo Ridhus in Avesta
MKH - 7-8 December Saturday - Sunday
Luciacuperna
Lilla Åskebro 1 in Kolbäck
SKH - 7 December Saturday
Skåne
VKH - 7-8 December Saturday - Sunday
Niklasdamm in Kristinehamn
Closed
BDKH - 8 December Sunday
Haparanda
KoKH - 8 December Sunday
Julhoppet
Krankelösa Ridhus in Kalmar
ACKH - 14 December Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
LKH - 14 December Saturday
Eftermiddagstävling med jultema
Örestads Ryttaresällskap in Malmö
ÖKH - 14 December Saturday
Motala
No classes
VÄSKH - 14 December Saturday
Luciahoppet- Norra VÄSKH
Lysekil
Closed
YKH - 14 December Saturday
Sundsvall
No classes
08KT - 15 December Sunday
Blåkulla in Stockholm
No classes
HäKH - 15 December Sunday
Hudiksvalls Kommun
BDKH - 21 December Saturday
Julcuper
Haparanda
VÄSKH - 27 December Friday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
ACKH - 28 December Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
ÖLKH - 28 December Saturday
Wittvångs ridhus in Örebro
No classes
January 2020
STKH - 3-5 January 2020 Friday - Sunday
Kanske blir 4-5/1
Stockholm
No classes
YKH - 4 January 2020 Saturday
Sundsvall
No classes
ACKH - 11 January 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 11 January 2020 Saturday
Haparanda
VÄSKH - 11 January 2020 Saturday
Norra VÄSKH
Västra götaland
No classes
VKH - 18 January 2020 Saturday
Niklasdamm in Kristinehamn
KoKH - 19 January 2020 Sunday
Skälby 4H-gård in Kalmar
No classes
VÄSKH - 19 January 2020 Sunday
Södra VÄSKH
Nordhallands ridklubb in Kungsbacka
No classes
ACKH - 25 January 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 25 January 2020 Saturday
Haparanda
ÖLKH - 25 January 2020 Saturday
Tävling & Årsmöte
Vittvångs Ridhus in Örebro
VÄSKH - 25 January 2020 Saturday
Norra VÄSKH
Lysekil in Västra Götaland
No classes
February 2020
VKH - 1 February 2020 Saturday
med årsmöte
Niklasdamm in Kristinehamn
ACKH - 8 February 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
ULKH - 8-9 February 2020 Saturday - Sunday
Jälla in Uppsala
No classes
VÄSKH - 8 February 2020 Saturday
Norra VÄSKH
Lysekil in Västra Götaland
No classes
BDKH - 9 February 2020 Sunday
Haparanda
ACKH - 22 February 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 22 February 2020 Saturday
Haparanda
March 2020
ACKH - 7 March 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 14 March 2020 Saturday
Haparanda
ACKH - 21 March 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 28 March 2020 Saturday
Haparanda
KoKH - 28 March 2020 Saturday
Stjärncuperna
Skälby 4H-gård in Kalmar
No classes
April 2020
ACKH - 18 April 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 18 April 2020 Saturday
Påskcuper
Haparanda
ACKH - 26 April 2020 Sunday
Skellefteå
No classes
June 2020
VKH - 27-28 June 2020 Saturday - Sunday
Hjärtecuperna
Forshaga
No classes
July 2020
ÖKH - 25-26 July 2020 Saturday - Sunday
Agria cup
Bråvalla in Norrköping
No classes