Competition Program

Country:
Union:
Club:
Sport:
Class type:
Type:
July 2021
GOKH - 28 July Wednesday
Hos Monica och Ottilia in Väskinde Kvällstävling
Closed
HäKH - 28 July Wednesday
Kvällstävling
Östra skidstadion in Hudiksvall
Closed
MKH - 28 July Wednesday
Rak + längd KM
Motionscentrum in Hallstahammar
Closed
08KT - 31 July Saturday
Viksjö in Järfälla
Last day for registration today
Last day for late notice tomorrow
CANCELLED - BDKH - 31 July Saturday
Munksund in Piteå
CANCELLED
BLKH - 31 July Saturday
Lilla KM
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
Last day for late notice today
GKT - 31 July Saturday
KlubbMästerskap Krok och Höjd
Hos Elin och Leo in Gotland
Closed
ÖKH - 31 July Saturday
Odenvallen in Linköping
Last day for registration tomorrow
ÖSKH - 31 July Saturday
Mötesplats Hemmestorp in Blentarp
Last day for late notice tomorrow
SVKH - 31 July Saturday
Rugbyplan in Sävedalen
Last day for late notice today
August 2021
ACKH - 1 August Sunday
Grubbe in Umeå
JKH - 1 August Sunday
Östersund
Last day for registration today
KoKH - 1 August Sunday
Hemma hos Nea
Ramsättravägen 161, Sörby Tall, Borgholm
Last day for registration tomorrow
SKH - 1 August Sunday
Botaniska Trädgården in Lund
STKH - 1 August Sunday
Järfälla
Closed
MKH - 4 August Wednesday
Krok + höjd KM
Motionscentrum in Hallstahammar
ÖLKH - 4 August Wednesday
Uskavi in Nora
ULKH - 4 August Wednesday
Kvällstävling
Uppsala
Last day for registration tomorrow
BDKH - 5 August Thursday
Kvällstävling
Sävast in Boden
ÖSKH - 5 August Thursday
Kvällstävling
Mötesplats Hemmestorp in Blentarp
GKT - 6 August Friday
Kvällstävling
Hos Elin och Leo in Gotland
Closed
ACKH - 7 August Saturday
Sommarcuper del 2
Ursviken eller Stämningsgården in Skellefteå
BLKH - 7 August Saturday
Gyllengården Design-cuperna
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
GKT - 7-8 August Saturday - Sunday
Gotländska Cuper
Gotland in Gotland
Closed
GOKH - 7 August Saturday
Hos Monica och Ottilia in Väskinde
Closed
HäKH - 7 August Saturday
Höjd KM
Östra skidstadion in Hudiksvall
JKH - 7 August Saturday
Östersund
NVHT - 7 August Saturday
Ivarsbjörke in Sunne
ÖKH - 7 August Saturday
Odenvallen in Linköping
RoKH - 7 August Saturday
Norrtälje kommun
SKH - 7 August Saturday
Helsingborg
SVKH - 7-8 August Saturday - Sunday
Rak och längd KM + cuper
Partille Brukshundklubb in Partille
Last day for registration tomorrow
GKHT - 8 August Sunday
Älvkarleby
NNKH - 8 August Sunday
Haparanda
BDKH - 10 August Tuesday
Munksund in Piteå
GOKH - 11 August Wednesday
Hos Monica och Ottilia in Väskinde
MKH - 11 August Wednesday
Kvällstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
CANCELLED - SVKH - 11 August Wednesday
Västra Götaland
CANCELLED
ACKH - 12 August Thursday
Kvällstävling
Stämningsgården in Skellefteå
08KT - 14-15 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Viksjö in Järfälla
BDKH - 14-15 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Fårön in Piteå
NVKH - 14-15 August Saturday - Sunday
Havscuperna
Lysekil in Västra Götaland
ÖSKH - 14 August Saturday
Botaniska trädgården i Lund
SKH - 14 August Saturday
Klippan Cup
Rönne Hundungdom in Klippan
SMKH - 14 August Saturday
Emmaboda Brukshundsklubb in Småland
STKH - 14 August Saturday
Rådsparken in Huddinge
ULKH - 14 August Saturday
Uppsala
YKH - 14 August Saturday
Färgcuperna
Sundsvall
ACKH - 15 August Sunday
Stöcke Ponnyförening in Umeå
HäKH - 15 August Sunday
Längd KM
Borgarparken in Hudiksvall
JKH - 15 August Sunday
Östersund
CANCELLED - HäKH - 18 August Wednesday
Kvällstävling
Östra skidstadion in Hudiksvall
CANCELLED
MKH - 18 August Wednesday
Kvällstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
SVKH - 18 August Wednesday
Eftermiddagstävling
Onsala Församling in Onsala
BDKH - 19 August Thursday
Kvällstävling
Porsön in Luleå
ÖSKH - 19 August Thursday
Kvällstävling
Mötesplats Hemmestorp in Blentarp
ACKH - 21-22 August Saturday - Sunday
Sols och Dineroskampen
Burträsk
BLKH - 21 August Saturday
Klubbmästerskap Krok och Höjd
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
GKT - 21 August Saturday
Hos Elin och Leo in Gotland
NNKH - 21 August Saturday
Haparanda
NVKH - 21 August Saturday
Skaftö in Västra Götaland
ÖLKH - 21 August Saturday
Uskavi in Nora
RoKH - 21 August Saturday
Riala in Norrtälje kommun
SKH - 21 August Saturday
Rönne Hundungdom in Klippan
SVKH - 21 August Saturday
Västra Götaland
No classes
VKH - 21 August Saturday
Forshaga kommun
No classes
VKH - 21-22 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Forshaga kommun
Closed
GKHT - 22 August Sunday
Älvkarleby
NVHT - 22 August Sunday
Mjönäs
CANCELLED - STKH - 22 August Sunday
Järfälla
CANCELLED
MKH - 25 August Wednesday
Kvällstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
BDKH - 28 August Saturday
Boden
BLKH - 28 August Saturday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
GOKH - 28 August Saturday
Tempo in Stenkyrka
HäKH - 28-29 August Saturday - Sunday
Gårdscuper & Rak KM
Borgarparken in Hudiksvall
JKH - 28-29 August Saturday - Sunday
Östersund
Closed
SKH - 28 August Saturday
Botaniska Trädgården in Lund
SMKH - 28 August Saturday
Sommarcuperna
Emmaboda Brukshundsklubb in Småland
STKH - 28 August Saturday
Rådsparken in Huddinge
Closed
SVKH - 28 August Saturday
Västra Götaland
No classes
YKH - 28-29 August Saturday - Sunday
Svartviksdagarna
Svartvik in Sundsvall
08KT - 29 August Sunday
Lilla Mästerskapen (klubbtävling)
Viksjö in Järfälla
Closed
AKH - 29 August Sunday
Arjeplog
ÖSKH - 29 August Sunday
Klubbmästerskap i rakbana och längdhopp 2021
Mötesplats Hemmestorp in Blentarp
ULKH - 29 August Sunday
Uppsala
VKH - 29 August Sunday
Forshaga kommun
September 2021
BDKH - 1 September Wednesday
Kvällstävling
Boden
GKT - 1 September Wednesday
Kvällstävling
Hos Elin och Leo in Gotland
NVKH - 1 September Wednesday
Västra Götaland
No classes
ACKH - 4 September Saturday
Klubbmästerskap krok & höjd
Moröskolan in Skellefteå
GKHT - 4 September Saturday
Älvkarleby
No classes
GOKH - 4-5 September Saturday - Sunday
Grönsaks Cuper
Gotlands Grönt Centrum in Romakloster
MKH - 4 September Saturday
Skördecuperna del 1
Motionscentrum in Hallstahammar
NNKH - 4 September Saturday
Haparanda
NVHT - 4 September Saturday
Ivarsbjörke in Sunne
No classes
CANCELLED - NyKH - 4 September Saturday
Nykvarn in Väster Kumla
CANCELLED
ÖKH - 4 September Saturday
Odenvallen in Linköping
No classes
ULKH - 4 September Saturday
Uppsala in Uppsala
08KT - 5 September Sunday
Viksjö in Järfälla
No classes
JKH - 5 September Sunday
Travcuperna (Djurens dag)
Östersundstravet in Östersund
No classes
SVKH - 5 September Sunday
Västra Götaland
No classes
BDKH - 11 September Saturday
Boden
KoKH - 11-12 September Saturday - Sunday
Höstcuperna
Skälby in Kalmar
NVKH - 11 September Saturday
Västra Götaland
No classes
ÖLKH - 11 September Saturday
Örebro in Örebro
Closed
RoKH - 11 September Saturday
Riala skola in Norrtälje kommun
No classes
SMKH - 11 September Saturday
Småland
No classes
STKH - 11 September Saturday
Stockholm
Stockholm
No classes
VKH - 11 September Saturday
Forshaga kommun
No classes
YKH - 11 September Saturday
Sundsvall
No classes
HäKH - 12 September Sunday
Krok KM
Östra skidstadion in Hudiksvall
SVKH - 12 September Sunday
Västra Götaland
No classes
NNKH - 14 September Tuesday
Eftermiddags tävling
Haparanda
NVKH - 15 September Wednesday
Kvällstävling
Västra Götaland
No classes
BDKH - 16 September Thursday
Kvällstävling
Boden
GKT - 18-19 September Saturday - Sunday
Gotland in Gotland
GOKH - 18 September Saturday
Tempo in Stenkyrka
HäKH - 18 September Saturday
Östra skidstadion in Hudiksvall
MKH - 18 September Saturday
Skördecuperna del 2
Motionscentrum in Hallstahammar
NNKH - 18-19 September Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Haparanda
RoKH - 18 September Saturday
Riala skola in Norrtälje kommun
No classes
SKH - 18-19 September Saturday - Sunday
Skåne
SVKH - 18 September Saturday
Västra Götaland
No classes
ULKH - 18 September Saturday
Uppsala in Uppsala
Closed
ACKH - 19 September Sunday
KM rak och längd
Täfteborg in Umeå
JKH - 19 September Sunday
Nybörjarcuperna
Ängsmon in Östersund
No classes
KoKH - 19 September Sunday
Kalmar
No classes
NVHT - 19 September Sunday
Mjönäs in Munkfors
No classes
08KT - 25 September Saturday
Viksjö in Järfälla
No classes
ACKH - 25 September Saturday
Ursviken, vid kopparhallen in Skellefteå
BLKH - 25 September Saturday
Avestavallen in Avesta
No classes
GKT - 25 September Saturday
Gotland in Gotland
No classes
ÖLKH - 25 September Saturday
Örebro in Örebro
Closed
ÖSKH - 25 September Saturday
Klubbmästerskap i krokbana och höjdhopp 2021
Botaniska trädgården i Lund
SMKH - 25 September Saturday
Småland
No classes
STKH - 25 September Saturday
Stockholm
Stockholm
No classes
SVKH - 25 September Saturday
Västra Götaland
No classes
VKH - 25 September Saturday
Forshaga kommun
No classes
YKH - 25 September Saturday
Sundsvall
No classes
BDKH - 26 September Sunday
Boden
HäKH - 26 September Sunday
Östra skidstadion in Hudiksvall
NVKH - 26 September Sunday
Västra Götaland
No classes
ULKH - 26 September Sunday
Uppsala in Uppsala
Closed
NVKH - 29 September Wednesday
Ev kvällstävling
Västra Götaland
No classes
October 2021
BDKH - 2 October Saturday
Boden
GOKH - 2 October Saturday
Skolportsparken in Visby
MKH - 2 October Saturday
Stenvad 201 in Köping
No classes
NVKH - 2 October Saturday
Västra Götaland
No classes
SKH - 2 October Saturday
Klubbmästerskap
Skåne
ACKH - 3 October Sunday
Sjungande dalens IP in Skellefteå
No classes
NNKH - 3 October Sunday
Haparanda
NVHT - 3 October Sunday
Filipstad
No classes
BLKH - 9 October Saturday
Avestavallen in Avesta
No classes
GKT - 9 October Saturday
Gotland in Gotland
No classes
GOKH - 9 October Saturday
Korsbygården in Lärbro
ÖLKH - 9 October Saturday
Örebro in Örebro
No classes
ULKH - 9 October Saturday
Uppsala in Uppsala
Closed
VKH - 9 October Saturday
Forshaga kommun
No classes
YKH - 9 October Saturday
Sundsvall
No classes
BDKH - 10 October Sunday
Boden
HäKH - 10 October Sunday
Östra skidstadion in Hudiksvall
No classes
ACKH - 16 October Saturday
Stöcke in Umeå
No classes
MKH - 16 October Saturday
Stenvad 201 in Köping
No classes
NNKH - 16 October Saturday
Haparanda
No classes
ÖSKH - 16 October Saturday
Hörby in Skåne
No classes
BDKH - 17 October Sunday
Boden
NVHT - 17 October Sunday
Munkfors
No classes
BLKH - 23 October Saturday
Avestavallen in Avesta
No classes
JKH - 23 October Saturday
Krok & Höjd KM
. in Jämtland
No classes
SKH - 23 October Saturday
Skåne
No classes
SMKH - 23-24 October Saturday - Sunday
Uppfödnings Cuperna
Småland
No classes
YKH - 23 October Saturday
Sundsvall
No classes
ACKH - 24 October Sunday
Skellefteå
HäKH - 24 October Sunday
Vedmora ridhus in Enånger
Closed
VKH - 24 October Sunday
Forshaga kommun
No classes
GOKH - 30 October Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
MKH - 30 October Saturday
Stenvad 201 in Köping
No classes
NNKH - 30 October Saturday
Halloween Cuper
Haparanda
No classes
ÖLKH - 30 October Saturday
Örebro in Örebro
No classes
ULKH - 30 October Saturday
Uppsala in Uppsala
Closed
NVHT - 31 October Sunday
Sunne
No classes
November 2021
BLKH - 6 November Saturday
Avesta
No classes
GOKH - 13 November Saturday
20 Års Jubileum med Cuper
Tempo in Stenkyrka
HäKH - 13 November Saturday
Ljusdals ridhus in Ljusdal
No classes
SMKH - 13 November Saturday
Småland
No classes
BLKH - 20 November Saturday
Avesta
No classes
SKH - 20-21 November Saturday - Sunday
Skånemästerskapet
Kvidinge in Åstorp
No classes
ÖSKH - 27 November Saturday
Eftermiddagstävling
Örestads Ryttaresällskap in Malmö
No classes
SMKH - 27 November Saturday
Småland
No classes
December 2021
GOKH - 4 December Saturday
Tempo in Stenkyrka
No classes
SKH - 4 December Saturday
Klubbmästerskap
Skåne
No classes
JKH - 5 December Sunday
Vintercuperna del 1
. in Jämtland
No classes
ÖSKH - 11 December Saturday
Eftermiddagstävling
Örestads Ryttaresällskap in Malmö
No classes
HäKH - 12 December Sunday
Ljusdals ridhus in Ljusdal
No classes
JKH - 18 December Saturday
Vintercuperna del 2
Jämtland
No classes
SKH - 18 December Saturday
Skåne
No classes
SMKH - 18 December Saturday
Småland
No classes