Competition Program

Union:
Club:
Sport:
Class type:
November 2019
ACKH - 16 November Saturday
Km krok och höjd
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
Closed
HäKH - 16 November Saturday
Vedmora in Hudiksvalls Kommun
Last day for late notice tomorrow
RoKH - 16 November Saturday
Hallstaviks ridhus in Hallstavik
Closed
SKH - 16-17 November Saturday - Sunday
Skånemästerskapet
Kvidinge in Åstorp
Last day for late notice tomorrow
VÄSKH - 16 November Saturday
KM i krokig bana samt höjdhopp
Vita Husen i Kungsbacka in Västra Götaland
Closed
08KT - 17 November Sunday
Midvintertrofén
Blåkulla in Stockholm
Closed
CANCELLED - BDKH - 17 November Sunday
Haparanda
Last day for late notice today
CANCELLED
BDKH - 23 November Saturday
Eftermiddags tävling
Haparanda
BLKH - 23 November Saturday
Ingevallsbo Ridhus in Avesta
GKHT - 23 November Saturday
Gävle
KoKH - 23 November Saturday
Skälby 4H-gård in Kalmar
MKH - 23 November Saturday
Lilla Åskebro 1 in Kolbäck
CANCELLED - RoKH - 23 November Saturday
Hallstaviks ridhus in Hallstavik
CANCELLED
VÄSKH - 23 November Saturday
Norra VÄSKH
Gamla idrottshallen i Lysekil in Västra Götaland
VKH - 23 November Saturday
Niklasdamm in Kristinehamn
YKH - 23 November Saturday
Sundsvall
ACKH - 30 November Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
GOKH - 30 November Saturday
Suderbys Gård och Ridskola in Sjonhem
JKH - 30 November - 1 December Saturday - Sunday
Strömsund
LKH - 30 November Saturday
LKH firar 10 år
Frosta Ryttarförening in Hörby
ÖLKH - 30 November Saturday
AdventsCupen
Wittvångs ridhus in Örebro
Last day for registration tomorrow
WKH - 30 November Saturday
Hästberg in Leksand
CANCELLED - YKH - 30 November Saturday
Sundsvall
CANCELLED
December 2019
STKH - 1 December Sunday
Adventscupen + Nissecupen
Skånsta Ridhus in Åkersberga
VÄSKH - 1 December Sunday
Midvintercupen Södra VÄSKH
Nordhallands ridklubb in Kungsbacka
BDKH - 7 December Saturday
Jul cuper
Haparanda
BLKH - 7 December Saturday
Julhoppet
Ingevallsbo Ridhus in Avesta
MKH - 7-8 December Saturday - Sunday
Luciacuperna
Lilla Åskebro 1 in Kolbäck
SKH - 7 December Saturday
Goentorps Gård in Åstorp
VKH - 7-8 December Saturday - Sunday
Klubbtävling
Niklasdamm in Kristinehamn
Closed
HäKH - 8 December Sunday
Ljusdal Ridhus in Hudiksvalls Kommun
KoKH - 8 December Sunday
Julhoppet
Krankelösa Ridhus in Kalmar
ACKH - 14 December Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
LKH - 14 December Saturday
Eftermiddagstävling med jultema
Örestads Ryttaresällskap in Malmö
ÖKH - 14 December Saturday
Motala
VÄSKH - 14 December Saturday
Luciahoppet- Norra VÄSKH
Lysekil
Closed
YKH - 14 December Saturday
Sundsvall
08KT - 15 December Sunday
Blåkulla in Stockholm
No classes
BDKH - 21 December Saturday
Haparanda
WKH - 21 December Saturday
Leksands ridklubb in Leksand
No classes
VÄSKH - 27 December Friday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
ACKH - 28 December Saturday
Julcuper
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
ÖLKH - 28 December Saturday
Glögg & KnäckCupen!
Wittvångs ridhus in Örebro
ÖKH - 29 December Sunday
Bangårdsgatan 1 i Motala
Closed
January 2020
GKHT - 4 January 2020 Saturday
Gävle
No classes
STKH - 4-5 January 2020 Saturday - Sunday
Stockholm
No classes
YKH - 4 January 2020 Saturday
Sundsvall
No classes
ACKH - 11 January 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BLKH - 11 January 2020 Saturday
Ingevallsbo Ridhus in Avesta
GOKH - 11 January 2020 Saturday
Tempo in Stenkyrka
LKH - 11 January 2020 Saturday
Frosta Ryttarförening in Hörby
No classes
ÖKH - 11 January 2020 Saturday
Bangårdsgatan 1 i Motala
VÄSKH - 11 January 2020 Saturday
Norra VÄSKH
Västra götaland
No classes
BDKH - 18 January 2020 Saturday
Haparanda
SKH - 18 January 2020 Saturday
Skåne
No classes
VKH - 18 January 2020 Saturday
Niklasdamm in Kristinehamn
WKH - 18 January 2020 Saturday
Leksands ridklubb in Leksand
No classes
KoKH - 19 January 2020 Sunday
Skälby 4H-gård in Kalmar
No classes
VÄSKH - 19 January 2020 Sunday
Södra VÄSKH
Nordhallands ridklubb in Kungsbacka
No classes
ACKH - 25 January 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
ÖLKH - 25 January 2020 Saturday
Tävling & Årsmöte
Vittvångs Ridhus in Örebro
VÄSKH - 25 January 2020 Saturday
Norra VÄSKH
Lysekil in Västra Götaland
No classes
08KT - 26 January 2020 Sunday
Blåkulla in Västerhaninge
No classes
BDKH - 26 January 2020 Sunday
Haparanda
HäKH - 26 January 2020 Sunday
Hudiksvalls Kommun
No classes
STKH - 26 January 2020 Sunday
Skånsta Ridhus in Åkersberga
No classes
February 2020
08KT - 1 February 2020 Saturday
ÅRSMÖTE
Täby
No classes
LKH - 1 February 2020 Saturday
Frosta Ryttarförening in Hörby
No classes
MKH - 1 February 2020 Saturday
Årsmöte med klubbtävling
Lilla Åskebro 1 in Kolbäck
Closed
VKH - 1 February 2020 Saturday
med årsmöte
Niklasdamm in Kristinehamn
ACKH - 8 February 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BLKH - 8 February 2020 Saturday
Ingevallsbo Ridhus in Avesta
ÖKH - 8 February 2020 Saturday
Bangårdsgatan 1 i Motala
ULKH - 8-9 February 2020 Saturday - Sunday
Jälla in Uppsala
No classes
VÄSKH - 8 February 2020 Saturday
Norra VÄSKH
Lysekil in Västra Götaland
No classes
BDKH - 9 February 2020 Sunday
Haparanda
STKH - 9 February 2020 Sunday
Skånsta Ridhus in Åkersberga
No classes
GOKH - 15 February 2020 Saturday
Tempo in Stenkyrka
MKH - 15-16 February 2020 Saturday - Sunday
Alla Hjärtansdag-cuperna
Lilla Åskebro 1 in Kolbäck
No classes
SKH - 15-16 February 2020 Saturday - Sunday
Alla Hjärtans Cup
Goentorps Gård in Åstorp
No classes
VÄSKH - 15 February 2020 Saturday
Norra VÄSKH
Lysekil
No classes
ACKH - 22 February 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 22 February 2020 Saturday
Haparanda
08KT - 23 February 2020 Sunday
Blåkulla in Västerhaningen
No classes
March 2020
ACKH - 7 March 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BLKH - 7 March 2020 Saturday
Ingevallsbo Ridhus in Avesta
No classes
VÄSKH - 7 March 2020 Saturday
Norra VÄSKH
Lysekil
No classes
BDKH - 14 March 2020 Saturday
Haparanda
LKH - 14 March 2020 Saturday
Eftermiddagstävling
Örestads Ryttaresällskap in Malmö
No classes
08KT - 15 March 2020 Sunday
Blåkulla in Västerhaninge
No classes
ÖKH - 15 March 2020 Sunday
Bangårdsgatan 1 i Motala
ACKH - 21 March 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 28 March 2020 Saturday
Haparanda
BLKH - 28 March 2020 Saturday
Ingevallsbo Ridhus in Avesta
No classes
KoKH - 28-29 March 2020 Saturday - Sunday
Stjärncuperna
Skälby 4H-gård in Kalmar
No classes
VÄSKH - 29 March 2020 Sunday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
April 2020
ACKH - 18 April 2020 Saturday
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
No classes
BDKH - 18 April 2020 Saturday
Påskcuper
Haparanda
LKH - 18 April 2020 Saturday
Frosta Ryttarförening in Hörby
No classes
ACKH - 26 April 2020 Sunday
Skellefteå
No classes
May 2020
STKH - 17 May 2020 Sunday
Hågelbyparken in Botkyrka
No classes
June 2020
LKH - 6 June 2020 Saturday
Klubbmästerskap
Lund
No classes
VKH - 27-28 June 2020 Saturday - Sunday
Hjärtecuperna
Forshaga
No classes
July 2020
ÖKH - 25-26 July 2020 Saturday - Sunday
Agria cup
Bråvalla in Norrköping
No classes