Competition Program

Union:
Club:
Sport:
Class type:
April 2020
VÄSKH - 9 April Thursday
Påsklovstävling
Norra VÄSKH in Vara
BLKH - 10 April Friday
Påskcuper Klubbtävling
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
Closed
GKHT - 10 April Friday
Älvkarleby
GOKH - 10 April Friday
Påsk Cuper
Sjonhem Gård in Sjonhem
JKH - 10-12 April Friday - Sunday
Påskcuperna
Bergs ryttarförening in Svenstavik
SHKH - 10 April Friday
Påskcuper
Vannsätter in Söderhamns kommun
SKH - 10-12 April Friday - Sunday
Påsk cuperna
Goentorps Gård in Åstorp
VKH - 10 April Friday
Påskcuper
Ängevi in Forshaga
Last day for registration today
WKH - 11 April Saturday
Leksands ridklubb in Leksand
BDKH - 12 April Sunday
Påsklovstävling
Ridhuset in Haparanda
GOKH - 12 April Sunday
Sjonhem Ridhus
ÖLKH - 12 April Sunday
Vittvångs Ridhus in Örebro
VÄSKH - 12 April Sunday
Södra VÄSKH
Horreds Ridcenter in Marks kommun
08KT - 18 April Saturday
Vårcuperna del 1
Utsäljeskolans grusplan in Huddinge
ACKH - 18 April Saturday
Vårcuper
Ridhuset hos Lövångers Ryttarsällskap in Lövånger
GOKH - 18 April Saturday
Tempo i Stenkyrka
LKH - 18 April Saturday
Frosta Ryttarförening in Hörby
MKH - 18 April Saturday
Lilla Åskebro 1 in Kolbäck
RoKH - 18 April Saturday
Riala skola in Norrtälje kommun
STKH - 18 April Saturday
Rådsparken in Huddinge
ULKH - 18 April Saturday
Uppsala
YKH - 18 April Saturday
Påskcuperna
Alnö in Sundsvall
HäKH - 19 April Sunday
Vedmora
KoKH - 19 April Sunday
Skäkby 4H-gård in Kalmar
No classes
08KT - 25 April Saturday
Vårcuperna del 2
Utsäljeskolans grusplan in Huddinge
BDKH - 25 April Saturday
Utomhus in Boden
BLKH - 25 April Saturday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
HäKH - 25 April Saturday
Hudiksvalls Kommun
No classes
JKH - 25 April Saturday
Strömsunds ridklubb in Strömsund
LKH - 25 April Saturday
Nybörjartävling
Skabersjö
ÖKH - 25 April Saturday
Furingstad
Furingstad Gård in Norrköping
VKH - 25 April Saturday
Fryksta in Kil
VÄSKH - 26 April Sunday
Norra VÄSKH
Vara in Västra Götaland
VÄSKH - 29 April Wednesday
Kvällstävling
Södra VÄSKH in Landvetter?
May 2020
VÄSKH - 1 May Friday
Klubbtävling
Västra Götaland
Closed
ACKH - 2 May Saturday
Lövånger Ryttarsällskap
Lövånger
BDKH - 2 May Saturday
Haparanda
No classes
GKHT - 2 May Saturday
Gävle
No classes
GOKH - 2 May Saturday
Tempo i Stenkyrka in Stenkyrka
SHKH - 2 May Saturday
Bollnäs
No classes
SKH - 2 May Saturday
Klubbmästerskap
Botaniska Trädgården in Lund
STKH - 2 May Saturday
Rådsparken in Huddinge
VÄSKH - 2 May Saturday
Västra Götaland
No classes
ULKH - 3 May Sunday
Uppsala
WKH - 3 May Sunday
Leksand
No classes
VÄSKH - 6 May Wednesday
kvällstävling Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
08KT - 9 May Saturday
Kin Memorial
Utsäljeskolans grusplan in Huddinge
BLKH - 9 May Saturday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
HäKH - 9 May Saturday
Hudiksvalls Kommun
Closed
RoKH - 9 May Saturday
Norrtälje kommun
SMKH - 9 May Saturday
Annerdals & Blomdalens cup
Växjö 4H-gård in Växjö
VÄSKH - 9 May Saturday
KM krok och höjd
Västra Götaland in Magra
ACKH - 10 May Sunday
Ursviken in Skellefteå
JKH - 10 May Sunday
Ängsmon in Östersund
LKH - 10 May Sunday
Hinderfixar-dag inför SM
Botaniska Trädgården in Lund
SKH - 10 May Sunday
Hinderfixar-dag
Kvidinge in Åstorp
ACKH - 13 May Wednesday
Kvällstävling
Ersmark in Umeå
BDKH - 16 May Saturday
Piteå
No classes
GOKH - 16 May Saturday
Bungemuseet in Bunge
JKH - 16 May Saturday
Nybörjarkurstävling
Lillsjöskolan in Östersund
KoKH - 16 May Saturday
Grönt veckoslut
Gamlebygymnasiet in Gamleby
No classes
MKH - 16 May Saturday
Motionscentrum in Hallstahammar
SHKH - 16 May Saturday
Söderhamn
No classes
CANCELLED - STKH - 16 May Saturday
Frösunda in Stockholm
CANCELLED
VÄSKH - 16-17 May Saturday - Sunday
Västra Götaland in Vårgårda
No classes
VKH - 16 May Saturday
Arvika
YKH - 16 May Saturday
Alnö in Sundsvall
No classes
ACKH - 17 May Sunday
Böleäng in Umeå
STKH - 17 May Sunday
Hågelbyparken in Botkyrka
BDKH - 21 May Thursday
Boden in Boden
No classes
GKHT - 21 May Thursday
Sandviken
No classes
ULKH - 21 May Thursday
Nybörjartävling
Uppsala
No classes
SKH - 23-24 May Saturday - Sunday
SM rakbana & längdhopp
Flyinge Kungsgård in Flyinge med LKH
BDKH - 26 May Tuesday
Luleå in Luleå
No classes
BDKH - 30 May Saturday
Haparanda
No classes
GKHT - 30 May Saturday
Älvkarleby
No classes
GOKH - 30 May Saturday
Polhemsgården in Tingstäde
NyKH - 30 May Saturday
Premiärtävling!!
Nykvarn in Nykvarn
ÖKH - 30 May Saturday
Linköping
CANCELLED - STKH - 30-31 May Saturday - Sunday
Berga Naturbruksgymnasium
Västerhaninge
CANCELLED
VÄSKH - 30 May Saturday
Norra el Södra
Västra Götaland
No classes
VKH - 30 May Saturday
Forshaga
No classes
YKH - 30 May Saturday
Alnö in Sundsvall
No classes
08KT - 31 May Sunday
Hästens Dag
Ryttarstadion in Östermalm
ACKH - 31 May Sunday
Sjungande dalens IP in Skellefteå
VÄSKH - 31 May Sunday
Norra el Södra
Västra Götaland
No classes
June 2020
MKH - 3 June Wednesday
Nybörjartävling
Motionscentrum in Hallstahammar
ACKH - 6 June Saturday
Kompiscuper
Nydalasjön in Umeå
BDKH - 6 June Saturday
Haparanda
No classes
JKH - 6 June Saturday
Nationaldagshoppet
Östersund
KoKH - 6 June Saturday
Skälby 4H-gård i Kalmar
No classes
LKH - 6 June Saturday
Klubbmästerskap
Lund
No classes
RoKH - 6 June Saturday
Norrtälje kommun
No classes
SMKH - 6 June Saturday
Småland in Småland
No classes
STKH - 6 June Saturday
Rådsparken in Stockholm
08KT - 7 June Sunday
Stockholm in Stockholm
No classes
BDKH - 7 June Sunday
Piteå in Piteå
No classes
MKH - 7 June Sunday
Djurens dag
Sundbyholm in Eskilstuna
No classes
ULKH - 7 June Sunday
Klubbtävling
Uppsala
Closed
VÄSKH - 7 June Sunday
Norra VÄSKH
Västra Götaland
No classes
ACKH - 9 June Tuesday
Kvällstävling med möte inför midnatts
Kyrkholmen in Skellefteå
BDKH - 11 June Thursday
Piteå in Piteå
No classes
08KT - 13 June Saturday
Stockholm in Stockholm
No classes
BDKH - 13 June Saturday
Haparanda
No classes
JKH - 13-14 June Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Fjällängsskolans grusplan in Östersund
No classes
STKH - 13 June Saturday
Klubbtävling
Rådsparken in Huddinge
Closed
VÄSKH - 13 June Saturday
Norra VÄSKH in Landvetter
No classes
YKH - 13 June Saturday
Sundsvall
No classes
ACKH - 14 June Sunday
Gamla Falmark in Skellefteå
BLKH - 14 June Sunday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
GKHT - 14 June Sunday
Älvkarleby
No classes
GOKH - 14 June Sunday
Stenkyrka
HäKH - 14 June Sunday
Hudiksvalls Kommun
No classes
08KT - 16 June Tuesday
Kvällstävling
Stockholm in Stockholm
No classes
BDKH - 16 June Tuesday
Hinderfix plus liten tävling
Haparanda
RoKH - 16 June Tuesday
Kvällstävling
Norrtälje kommun
No classes
SMKH - 16 June Tuesday
Småland in Småland
No classes
ACKH - 17 June Wednesday
Kvällstävling
Röbäck in Umeå
BDKH - 18 June Thursday
Kvälls
Luleå
No classes
YKH - 21 June Sunday
Sundsvall in Sundsvall
No classes
08KT - 23 June Tuesday
Kvällstävling
Stockholm in Stockholm
No classes
BDKH - 23 June Tuesday
Kvälls
Haparanda
No classes
HäKH - 23 June Tuesday
Kvällstävling
Hudiksvall skidstadion
No classes
RoKH - 23 June Tuesday
Kvällstävling
Norrtälje kommun
No classes
ULKH - 23 June Tuesday
Uppsala
No classes
GOKH - 24 June Wednesday
Kvällstävling
Stenkyrka
ACKH - 26-28 June Friday - Sunday
Midnattssolscupen
Österjörns camping in Österjörn
HäKH - 27-28 June Saturday - Sunday
Klubbtävling
Hudiksvalls Kommun
Closed
KoKH - 27 June Saturday
Skälby 4H-gård i Kalmar in Kalmar
No classes
VKH - 27-28 June Saturday - Sunday
Hjärtecuperna
Forshaga
BLKH - 28 June Sunday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
ULKH - 28 June Sunday
Uppsala
No classes
July 2020
ULKH - 1 July Wednesday
Uppsala
No classes
GOKH - 2 July Thursday
Kvällstävling
Stenkyrka
RoKH - 3-5 July Friday - Sunday
Camp Roslagen
Hos Karin Ragnarsson in Rudboda /Faringe
08KT - 4-5 July Saturday - Sunday
Pridecuperna
Hellasgården in Nacka
No classes
HäKH - 4 July Saturday
Hudiksvalls Kommun
No classes
STKH - 5 July Sunday
Rådsparken in Huddinge
ACKH - 6 July Monday
Kvällstävling
Bonnstan in Skellefteå
HäKH - 7 July Tuesday
Kvällstävling
Skidstadion in Hudiksvalls Kommun
No classes
GOKH - 11 July Saturday
Marknad
Klintehamn
SKH - 11-12 July Saturday - Sunday
Agria Cup
Falsterbo Horse Show in Falsterbo
No classes
SMKH - 11 July Saturday
Småland in Småland
No classes
ACKH - 12 July Sunday
Nybörjarkurs och eftermiddagstävling
Nydalasjön in Umeå
ULKH - 12 July Sunday
Uppsala
No classes
ACKH - 14 July Tuesday
Nydalasjön in Umeå
ULKH - 17 July Friday
Uppsala
No classes
ACKH - 18 July Saturday
Industrivägen 40
Gräsytan mellan Ica Kvantum och Granngården in Skellefteå
HäKH - 18-19 July Saturday - Sunday
Norrlands
Hudiksvalls Kommun
No classes
STKH - 18 July Saturday
Rådsparken in Huddinge
KoKH - 19 July Sunday
Skälby 4H-gård i Kalmar
No classes
ÖKH - 25-26 July Saturday - Sunday
Agria cup
Bråvalla in Norrköping
No classes
ULKH - 25 July Saturday
Uppsala
No classes
ACKH - 26 July Sunday
Röbäck in Umeå
ACKH - 28 July Tuesday
Kvällstävling
Moröbacke in Skellefteå
SMKH - 31 July - 1 August Friday - Saturday
Småland in Småland
No classes
August 2020
ACKH - 1 August Saturday
Nydalasjön in Umeå
HäKH - 1-2 August Saturday - Sunday
Hudiksvalls Kommun
No classes
JKH - 1-2 August Saturday - Sunday
Storsjöodjurscuperna
Alsens in Jämtlands län
LKH - 1-2 August Saturday - Sunday
Lyckocuperna
Mötesplats Hemmestorp in Blentarp
ACKH - 5 August Wednesday
Kvällstävling
Bodan in Skellefteå
BLKH - 8 August Saturday
Gyllenvägen hos Maria in Avesta
No classes
JKH - 8 August Saturday
Lillsjöskolan in Östersund
KoKH - 9 August Sunday
Skälby 4H-gård i Kalmar
No classes
ACKH - 10 August Monday
Kvällstävling
Grubbe in Umeå
08KT - 15-16 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Utsäljeskolans grusplan in Huddinge
No classes
ACKH - 15-16 August Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Stämningsgården in Skellefteå
JKH - 16 August Sunday
Nybörjarkurstävling
Lillsjöskolan in Östersund
ACKH - 20 August Thursday
Kvällstävling
Sunnanå in Skellefteå
HäKH - 22 August Saturday
Hudiksvalls Kommun
No classes
KoKH - 22-23 August Saturday - Sunday
Stjärncuperna
Skälby 4H-gård in Kalmar
JKH - 29 August Saturday
Klubbtävling
Storhallen in Åsarna
Closed
ACKH - 30 August Sunday
Älglund hos Emma in Umeå
KoKH - 30 August Sunday
Skälby 4H-gård i Kalmar
No classes
September 2020
ACKH - 5 September Saturday
Anderstorp IP in Skellefteå
No classes
GOKH - 5-6 September Saturday - Sunday
KM
Lövsta in Romakloster
No classes
JKH - 6 September Sunday
Kallblodsklassikern
Östersundstravet in Östersund
HäKH - 19 September Saturday
Hudiksvalls Kommun
No classes
ACKH - 20 September Sunday
Grisbackaskolans grusplan in Umeå
No classes
KoKH - 20 September Sunday
Skälbyracet
Skälby 4H-gård i Kalmar
No classes
ACKH - 26 September Saturday
Mini och veteran KM
Sjungande dalens IP in Skellefteå
No classes
October 2020
ACKH - 10 October Saturday
Ersmark in Umeå
No classes
ACKH - 18 October Sunday
Stämningsgården in Skellefteå
No classes
ACKH - 25 October Sunday
Sjungande dalens IP in Skellefteå
No classes
December 2020
HäKH - 31 December Thursday
TEST
Test in Test