Competition Program

Country:
Union:
Club:
Sport:
Class type:
Type:
May 2022
GKT - 25 May Wednesday
Kvällstävling
Hos Elin och Leo in Gotland
Closed
HäKH - 25 May Wednesday
Kvällstävling
Skidstadion in Hudiksvall
Closed
VKH - 25 May Wednesday
Kvällstävling
Forshaga kommun
Closed
GKHT - 26 May Thursday
Högbo bruk in Sandviken
Last day for late notice tomorrow
MKH - 26 May Thursday
Motionscentrum in Hallstahammar
Closed
ULKH - 26 May Thursday
Årsta 4H Gård in Uppsala
Closed
SMKH - 27 May Friday
Emmaboda brukshundsklubb in Småland
Last day for late notice tomorrow
BDKH - 28 May Saturday
Luleå
Last day for late notice tomorrow
GOKH - 28 May Saturday
Pohlhemsgården in Tingstäde
Closed
ÖKH - 28 May Saturday
En dag för barnen
Brunnsparken in Söderköping
Closed
SKH - 28 May Saturday
Helsingborg
STKH - 28 May Saturday
Viksjö in Järfälla
Closed
SVKH - 28 May Saturday
Rugbyplanen i Sävedalen in Partille kommun
Last day for late notice today
VKH - 28 May Saturday
Forshaga kommun
Closed
ACKH - 29 May Sunday
Moröskolan in Skellefteå
YKH - 29 May Sunday
Njurunda in Sundsvall
Last day for registration today
June 2022
BDKH - 1 June Wednesday
Bergnäset in Luleå
ACKH - 4 June Saturday
Skellefteå in Skellefteå
BLKH - 4 June Saturday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
NVKH - 4 June Saturday
Rännevägen 3, 44175 Sollebrunn in Västra Götaland
Closed
CANCELLED - ÖLKH - 4 June Saturday
Uskavi i Nora
CANCELLED
VKH - 4 June Saturday
Forshaga kommun
AKH - 5 June Sunday
Blågula Cuper
Idrottsplatsen, strömvägen in Arjeplog
KoKH - 5 June Sunday
Kalmar
UKH - 5 June Sunday
Umeå
HäKH - 6 June Monday
Iggesund
RoKH - 6 June Monday
Nationaldagshoppet, Klubbtävling och grillning
Riala in Norrtälje kommun
Closed
STKH - 6 June Monday
Klubbtävling, Nationaldagshoppet
Rådsparken in Huddinge
Closed
ULKH - 6 June Monday
Uppsala in Uppsala
UKH - 8 June Wednesday
Kvällstävling
Umeå
MKH - 11 June Saturday
Motionscentrum in Hallstahammar
NNKH - 11 June Saturday
Haparanda
NVHT - 11 June Saturday
Vintertorp in Sunne
NVKH - 11 June Saturday
Nybörjarkurs med avslutande tävling
Magra in Västra Götaland
SKH - 11-12 June Saturday - Sunday
Breeders Trophy
Åstorpsortens Ryttarförening in Åstorp
SVKH - 11 June Saturday
Partille Brukshundsklubb in Partille kommun
VKH - 11 June Saturday
Forshaga kommun
YKH - 11 June Saturday
Sundsvall
No classes
ACKH - 12 June Sunday
Gamla Falmark in Skellefteå
BDKH - 12 June Sunday
Kullenskolan in Piteå
GKT - 12 June Sunday
Klubbmästerskap Rakbana och Längd
Hos Elin och Leo in Gotland
HäKH - 12 June Sunday
Hudiksvall
STKH - 12 June Sunday
Rådsparken in Huddinge
ULKH - 12 June Sunday
Uppsala
STKH - 14 June Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
SVKH - 15 June Wednesday
Balltorps fritidsförening in Mölndal
GOKH - 16 June Thursday
Kvällstävling
Hos Monica och Ottilia in Väskinde
BLKH - 18 June Saturday
Klubbmästerskap i Rak och Längd
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
Closed
NVHT - 18 June Saturday
Hagfors
NVKH - 18 June Saturday
Emmas äppelträdgård
Uddevalla in Västra Götaland
CANCELLED - ÖKH - 18 June Saturday
Klubbtävling
Söderköping
CANCELLED
ÖSKH - 18 June Saturday
Mötesplats Hemmestorp in Blentarp
SMKH - 18 June Saturday
Småland
STKH - 18 June Saturday
Rådsparken in Huddinge
UKH - 18 June Saturday
Umeå
VKH - 18 June Saturday
Trädgårds- & hantverksmässan
Rottneros
YKH - 18 June Saturday
Sundsvall
No classes
BDKH - 19 June Sunday
Hedenskolan in Boden
GKHT - 19 June Sunday
Älvkarleby
JKH - 19 June Sunday
Östersund
WKH - 19 June Sunday
Lorensbergaskolans fotbollsplan in Ludvika
BDKH - 21 June Tuesday
Munksund in Piteå
STKH - 21 June Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
ULKH - 21 June Tuesday
Kvällstävling
Uppsala
ACKH - 22 June Wednesday
Kvällstävling
Stämningsgården in Skellefteå
AKH - 22 June Wednesday
Arjeplog
No classes
GKT - 22 June Wednesday
Hos Elin och Leo in Gotland
HäKH - 22 June Wednesday
Kvällstävling
Hudiksvall
No classes
MKH - 22 June Wednesday
Kvällstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
NNKH - 25-26 June Saturday - Sunday
två dagars
Haparanda
RoKH - 26 June Sunday
Eftermiddagstävling
Riala in Norrtälje
SKH - 26 June Sunday
Lödde Cup
Höör
SVKH - 26 June Sunday
Västra Götaland/Halland
No classes
VKH - 26 June Sunday
Midsommarcuper
Forshaga kommun
STKH - 27 June Monday
Kvällstävling
Lilla Grusplanen in Järfälla
AKH - 28 June Tuesday
Arjeplog
No classes
STKH - 28 June Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
GOKH - 29 June Wednesday
Kvällstävling
Hos Monica och Ottilia in Väskinde
JKH - 29 June Wednesday
Kvällstävling
Östersund
MKH - 29 June Wednesday
Kvällstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
ÖLKH - 29 June Wednesday
Kvällstävling
Almbyplan in Örebro
SVKH - 29 June Wednesday
Västra Götaland/Halland
No classes
ÖKH - 30 June Thursday
Kvällstävling
Valla Friluftsområde in Linköping
No classes
ÖSKH - 30 June Thursday
Kvällstävling
Skåne in Skåne
July 2022
SMKH - 1 July Friday
Kvällstävling
Småland
ACKH - 2-3 July Saturday - Sunday
Midnattssolscupen
Österjörns camping in Österjörn
BLKH - 2 July Saturday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
GKT - 2 July Saturday
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
NVKH - 2-3 July Saturday - Sunday
Svenska sommarcuperna
Vedum in Västra Götaland
STKH - 2 July Saturday
Stockholm in Stockholm
No classes
ULKH - 2 July Saturday
Uppsala
No classes
NVHT - 3 July Sunday
Munkfors in Munkfors
KoKH - 5 July Tuesday
Kalmar
No classes
GOKH - 6 July Wednesday
hos Monica och Ottilia in Väskinde
MKH - 6 July Wednesday
Eftermiddagstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
NNKH - 6 July Wednesday
Haparanda
ÖSKH - 6 July Wednesday
Kvällstävling
Skåne in Skåne
Closed
STKH - 6 July Wednesday
Kvällstävling
Lilla Grusplanen in Järfälla
No classes
SVKH - 6 July Wednesday
Västra Götaland/Halland
No classes
BLKH - 9 July Saturday
Klubbtävling med trivselaktiviteter
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
Closed
GKT - 9 July Saturday
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
KoKH - 9 July Saturday
Kalmar
No classes
NVKH - 9 July Saturday
Västra Götaland
No classes
ÖKH - 9 July Saturday
Hyllingevallen in Söderköping
No classes
RoKH - 9 July Saturday
Riala in Norrtälje
VKH - 9-10 July Saturday - Sunday
Klubbmästerskap
Stationsområdet in Deje
Closed
WKH - 9 July Saturday
Borlänge
No classes
YKH - 9 July Saturday
Sundsvall
No classes
BDKH - 10 July Sunday
Örnäsets IP in Luleå
BLKH - 10 July Sunday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
HäKH - 10 July Sunday
Östra skidstadion in Hudiksvall
No classes
ACKH - 11 July Monday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
STKH - 12 July Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
No classes
MKH - 13 July Wednesday
Eftermiddagstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
RoKH - 13 July Wednesday
Kvällstävling
Riala in Norrtälje
No classes
STKH - 13 July Wednesday
Kvällstävling
Järfälla
No classes
ULKH - 13 July Wednesday
Kvällstävling
Uppsala in Uppsala
No classes
HäKH - 15 July Friday
Läger, kvällstävling
Hälsingland
Closed
ACKH - 16 July Saturday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
BDKH - 16 July Saturday
Piteå
JKH - 16-17 July Saturday - Sunday
Åsarna
No classes
NVHT - 16 July Saturday
Sunne in Sunne
SKH - 16-17 July Saturday - Sunday
Falsterbo Cup
Falsterbo
SVKH - 16-17 July Saturday - Sunday
Västra Götaland/Halland
No classes
UKH - 16 July Saturday
Umeå in Umeå
No classes
ÖLKH - 17 July Sunday
Almbyplan i Örebro
VKH - 18 July Monday
Kvällstävling
Stationsområdet in Deje
No classes
BDKH - 19 July Tuesday
Boden
NVKH - 19 July Tuesday
Emmas äppelträdgård in Uddevalla Västra Götaland
No classes
STKH - 19 July Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
No classes
GKT - 20 July Wednesday
Kvällstävling
Hos Elin och Leo in Gotland
No classes
MKH - 20 July Wednesday
Eftermiddagstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
ACKH - 21 July Thursday
Skellefteå in Skellefteå
Closed
ÖKH - 21 July Thursday
Kvällsttävling
Valla Friluftsområde in Linköping
No classes
RoKH - 21 July Thursday
Kvällstävling
Riala in Norrtälje
No classes
AKH - 23 July Saturday
Arjeplog
No classes
GKHT - 23 July Saturday
Älvkarleby
No classes
GOKH - 23 July Saturday
Stenkyrka in Tempo
No classes
NNKH - 23 July Saturday
Haparanda
ÖSKH - 23-24 July Saturday - Sunday
Lyckocuperna
Mötesplats Hemmestorp in Blentarp
SMKH - 23-24 July Saturday - Sunday
Sommarcuperna
Småland
UKH - 23 July Saturday
Umeå in Umeå
No classes
ULKH - 23 July Saturday
Uppsala in Uppsala
No classes
CANCELLED - ULKH - 23 July Saturday
Uppsala in Uppsala
CANCELLED
VKH - 23-24 July Saturday - Sunday
Värmlandscuperna
Forshaga kommun
Closed
WKH - 23 July Saturday
Ludvika
No classes
YKH - 23 July Saturday
Sundsvall
No classes
BLKH - 24 July Sunday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
VKH - 25 July Monday
Gammelvala
Brunskog
No classes
STKH - 26 July Tuesday
Kvällstävling
Fagerdala in Värmdö
No classes
JKH - 27 July Wednesday
Kvällstävling
Östersund
No classes
SKH - 27 July Wednesday
Kvällstävling
Helsingborg
UKH - 27 July Wednesday
Kvällstävling
Umeå in Umeå
No classes
BDKH - 28 July Thursday
Luleå
MKH - 29 July Friday
Djurens Dag
Sundbyholms travbana in Eskilstuna
HäKH - 30-31 July Saturday - Sunday
Norrlandscupen
Borgarparken in Hudiksvall
No classes
KoKH - 30 July Saturday
Kalmar
No classes
ÖLKH - 30-31 July Saturday - Sunday
Semester cuperna
Almbyplan Örebro
SKH - 30 July Saturday
Morgans Minne
Botaniska Trädgård in Lund
ACKH - 31 July Sunday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
NVHT - 31 July Sunday
Hagfors in Hagfors
No classes
SVKH - 31 July Sunday
Västra Götaland/Halland
No classes
August 2022
SKH - 2 August Tuesday
Kvällstävling
Malmö
MKH - 3 August Wednesday
Eftermiddagstävling
Motionscentrum in Hallstahammar
ACKH - 4 August Thursday
Skellefteå in Skellefteå
No classes
GKT - 5-7 August Friday - Sunday
Gotländska Cuper
Hos Elin och Leo in Gotland
GOKH - 6-7 August Saturday - Sunday
Sommarcuper med Hajk
Hos Monica och Ottilia in Väskinde
No classes
JKH - 6 August Saturday
Östersund
No classes
NNKH - 6 August Saturday
Haparanda
No classes
SKH - 6 August Saturday
Skåne
SVKH - 6 August Saturday
Västra Götaland/Halland
No classes
YKH - 6-7 August Saturday - Sunday
Färgcuperna
Sundsvall
No classes
ACKH - 7 August Sunday
Klubbmästerskap
Skellefteå in Skellefteå
No classes
ÖSKH - 7 August Sunday
Skåne in Skåne
No classes
BDKH - 10 August Wednesday
Piteå
NVKH - 10 August Wednesday
Eftermiddagstävling
Västra Götaland
No classes
SVKH - 10 August Wednesday
Västra Götaland/Halland
No classes
AKH - 11 August Thursday
Arjeplog
No classes
SKH - 11 August Thursday
Kvällstävling
Skåne
UKH - 12 August Friday
Kvällis
Umeå
No classes
BDKH - 13-14 August Saturday - Sunday
Burträsk
BLKH - 13 August Saturday
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
HäKH - 13-14 August Saturday - Sunday
Hudiksvall
Closed
NVKH - 13 August Saturday
Västra Götaland
No classes
ÖKH - 13 August Saturday
Hyllingevallen in Söderköping
No classes
SMKH - 13 August Saturday
Småland
No classes
ÖLKH - 14 August Sunday
Almbyplan Örebro
UKH - 16 August Tuesday
Umeå
No classes
HäKH - 17 August Wednesday
Hudiksvall
No classes
ACKH - 20 August Saturday
Klubbmästerskap
Skellefteå in Skellefteå
No classes
GKT - 20 August Saturday
Hos Elin och Leo
No classes
JKH - 20 August Saturday
Östersund
No classes
MKH - 20 August Saturday
Klubbmästerskap rak och längd
Motionscentrum in Hallstahammar
Closed
ÖSKH - 20 August Saturday
Botaniska Trädgården in Lund
STKH - 20 August Saturday
Stockholm
No classes
UKH - 20 August Saturday
Umeå
No classes
SVKH - 21 August Sunday
Västra Götaland/Halland
No classes
BDKH - 23 August Tuesday
Boden
BDKH - 27-28 August Saturday - Sunday
KM
Piteå
BLKH - 27 August Saturday
Avesta
No classes
GOKH - 27 August Saturday
Stenkyrka in Tempo
No classes
SKH - 27 August Saturday
Klubbmästerskap Krok & Höjd
Lund
SMKH - 27 August Saturday
Eftermiddagstävling
Småland
No classes
CANCELLED - VKH - 27-28 August Saturday - Sunday
Lillerudsdagarna
Lillerud in Karlstads kommun
CANCELLED
VKH - 27-28 August Saturday - Sunday
Lillerudsdagarna
Lillerud in Karlstad
No classes
YKH - 27-28 August Saturday - Sunday
Svartviksdagarna
Svartviks Herrgård in Sundsvall
No classes
AKH - 28 August Sunday
Arjeplog
No classes
ÖLKH - 28 August Sunday
KM
Almbyplan Örebro
No classes
UKH - 28 August Sunday
Umeå
No classes
BDKH - 30 August Tuesday
Luleå
September 2022
GOKH - 3-4 September Saturday - Sunday
Skörde Cuper
Lövsta Romakloster
No classes
NNKH - 3 September Saturday
Haparanda
No classes
ÖLKH - 3 September Saturday
Löa Nostalgidag
Östra Löa 127 in Löa, Lindesberg
BLKH - 10 September Saturday
Avesta
No classes
ÖKH - 10 September Saturday
Vretadagen
Vreta Utbildningscentrum in Linköping
No classes
SKH - 10-11 September Saturday - Sunday
Klippan Cup & Skånetrofén
Skåne
BDKH - 17 September Saturday
Boden
SMKH - 17 September Saturday
Klubbtävling
Småland
Closed
BLKH - 24-25 September Saturday - Sunday
Gyllengården design-cuperna
Grusplanen i Skogsbo in Avesta
No classes
ÖLKH - 24 September Saturday
Almbyplan Örebro
No classes
ÖSKH - 24 September Saturday
Klubbmästerskap i krokbana och höjdhopp 2022
Frosta Ryttarförening in Hörby
October 2022
BDKH - 1 October Saturday
Luleå
SKH - 1 October Saturday
Skåne
BDKH - 15 October Saturday
Piteå
ÖSKH - 15-16 October Saturday - Sunday
Skåne in Skåne
No classes
SMKH - 15-16 October Saturday - Sunday
Uppfödarcuperna
Småland
No classes
SKH - 22 October Saturday
Skåne
November 2022
ÖSKH - 5 November Saturday
Eftermiddagstävling
Skåne in Skåne
Closed
SKH - 12-13 November Saturday - Sunday
Skånemästerskapet & Lilla Skåningen
Goentorps Gård in Kvidinge
SMKH - 12 November Saturday
Småland
No classes
SMKH - 26 November Saturday
Roscuperna
Småland
No classes
ÖSKH - 27 November Sunday
Skåne in Skåne
No classes
December 2022
SKH - 3 December Saturday
Skåne
ÖSKH - 10 December Saturday
Eftermiddagstävling
Skåne in Skåne
No classes
SKH - 17 December Saturday
Skåne